انواع تبلیغات کلیکی

انواع تبلیغات کلیکی

انواع تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغ کلیکی یا PPC، یک مدل از تبلیغات آنلاین است که در آن تبلیغکنندگان هر بار که کاربر روی یکی از تبلیغات آنلاین آن‌ها کلیک می‌کند باید هزینه آن را پرداخت کنند.
تبلیغات کلیکی انواع مختلفی دارد، اما یکی از متداول‌ترین آن‌ها تبلیغ جستجوی پولی است. این تبلیغات زمانی نشان داده می‌شوند که افراد با استفاده از موتور جستوجوگر مانند گوگل به جستجوی چیزهای آنلاین می‌پردازند، به ویژه هنگامیکه در حال جستوجو برای خرید چیزی هستند. این موارد می‌تواند شامل: موبایل، جستوجوی خدماتی مانند دندانپزشکی یا لولهکشی، خرید پوشاک، نرمافزارهای مختلف و هر مورد دیگری باشد نیاز به کلیک دارد.

در ادامه این مقاله به ذکر انواع تبلیغات PPC پرداختهایم:

تبلیغات همسان (Native)

تبلیغات همسان نوعی تبلیغات است که با شکل و عملکرد بستری که روی آن ظاهر می‌شود، مطابقت دارد. این نوع از تبلیغات کلیکی در بسیاری از موارد مانند یک رپرتاژ آگهی عمل می‌کند و به صورت ویدیو، مقاله یا سرمقاله ظاهر می‌شود. کلمه «همسان» به انسجام مطالب با سایر رسانه‌هایی که در سیستمعامل ظاهر می‌شوند، اشاره دارد.

اگرچه همچنان بسیاری از افراد به خصوص مصرفکنندگان به تبلیغات همسان علاقمند نیستند؛ اما برندها و تبلیغکنندگان علاقه زیادی به این نوع تبلیغ دارند. زیرا نرخ کلیک در تبلیغات همسان بسیار بیشتر از تبلیغات معمول است و در ایجاد تعامل با مخاطب عملکرد بهتری دارد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی نیز گفته می‌شود، از تصاویر ساکن یا متحرک یا عکس‌هایی تشکیل شده که معمولاً در مناطقی از وبسایت قرار می‌گیرند که در معرض دید مخاطبان است. دارای دید بالا در وبسایت‌های پر بازدید قرار می‌گیرد. تبلیغات یکی از محبوب‌ترین نوع تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری است، زیرا می‌تواند به ایجاد آگاهی از برند، تولید لید و هدف قرار دادن مجدد مخاطبان کمک کند.

تبلیغ موتورهای جستوجو(serp ads)

میلیون‌ها صفحه در وب وجود دارد، اما هیچ یک از آن‌ها برای بازاریابان دیجیتال مهم‌تر از صفحات نتایج موتور جستوجو یا SERP نیستند. تبلیغ موتورهای جستوجو یکی از محبوب‌ترین تبلغات کلیکی به حساب می‌آیند، زیرا امروزه افراد برای پیدا کردن بسیاری از خواسته‌هایشان از موتورهای جستوجو استفاده می‌کنند. تبلیغ پرداخت بهازای هر کلیک در موتورهای جستوجو برخلاف سئو، متمرکز بر سرمایهگذاری در تبلیغات برای دستیابی به جایگاه برجسته در صفحات نتایج موتور جستوجو است. در این نوع تبلیغ افراد برای رسیدن به اهداف خود باید استراتژیک فکر کنند.

پوش نوتیفیکیشن

بازاریابی پوش نوتیفیکیشن یک استراتژی تبلیغاتی است که به موجب آن بازاریابان از طریق اعلان‌های مرورگر در مجموعه‌‌ای از دستگاه‌ها، مخاطبان هدف خود را در مورد خدمات و محصولات آگاه می‌کنند.
درواقع پوش نوتیفیکیشن یک قالب تبلیغات کلیکی است که برای انواع محصولات، خدمات و پیشنهاد CPA کار می‌کند. بازاریاب‌ها هم پیام‌های تبلیغاتی و هم پیام‌های معاملاتی خود را ارسال می‌کنند. نوتیفیکیشن‌های معاملاتی وضعیت سفارش را به مشتریان اطلاع می‌دهند. با نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی، برندها کالاهای خود را تبلیغ می‌کنند، آگاهی از برند را افزایش می‌دهند و فروش را به حداکثر می‌رسانند. این روش تبلیفاتی یک فرصت عالی برای اطلاعرسانی به کاربران در مورد آخرین اخبار، ارائه اطلاعات مفید در مورد برنامه‌های تجاری، معرفی ویژگی‌های جدید محصولات و موارد دیگر است.

تبلیغات درون برنامه ایی (in app)

تبلیغات درون برنامه‌‌ای یک استراتژی موثر جهت کسب درآمد برای ناشران تلفن همراه است که در آن توسعهدهندگان برنامه برای ارائه تبلیغات در برنامه تلفن همراه، مبلغی دریافت می‌کنند. در گذشته، تبلیغ‌کنندگان هر زمان که می‌خواستند یک کمپین تبلیغاتی درونبرنامه‌‌ای را اجرا کنند، مستقیماً با توسعهدهندگان و ناشران برنامه ارتباط برقرار می‌کردند. اساساً، تبلیغکننده برای دسترسی به پایگاه کاربری خود مستقیماً به ناشر پرداخت می‌کرد. اما با افزایش تعداد برنامه‌ها و برندهایی که در تبلیغات دیجیتال سرمایهگذاری می‌کنند، این معاملات یک‌به‌یک دیگر معنایی نداشت.

تبلیغات ویدئویی کلیکی

امروزه پرداختن به تبلیغات ویدئویی کلیکی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است. زیرا با افزایش هزینه‌های کلمات کلیدی، ROI شما برای تبلیغات PPC می‌تواند با یک شیب نزولی روبرو شود. از طرف دیگر ویدیوهای Adwords بسیار ارزان‌تر هستند و با تبلیغات ویدیویی می‌توان یک جمعیت آماری بسیار دقیق‌تر را هدف قرار داد. تبلیغات ویدیویی در مقایسه با تبلیغات متنی، اطلاعات بیشتری را به مخاطبان ارائه می‌دهد. تصویری خیرهکننده همراه با صدایی جذاب، قدرت تحریک کنجکاوی و در نتیجه تبدیل را خواهد داشت.
با توجه به مفهوم تبلیغ کلیکی، انواع مختلف تبلیغات ویدیویی فقط در صورتیکه اشخاص بر روی تبلیغات کلیک کنند برای شما هزینه در بر خواهند داشت.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *