لینکداین چیست؟

لینکداین چیست؟

لینکداین چیست؟

لینکداین چیست؟

چنانچه بخواهید بدانید linkedin چیست؟ باید بگوئیم لینکداین یک شبکه اجتماعی است که بر شبکه‌های حرفه‌‌ای و توسعه شغلی تمرکز دارد. با ارسال بهروزرسانی‌ها و تعامل با افراد دیگر می‌توانید از لینکداین برای نمایش رزومه، جستجوی مشاغل و ارتقا اعتبار حرفه‌‌ای خود استفاده کنید.

استفاده از لینکداین رایگان است، اما یک نسخه اشتراکی به نام LinkedIn Premium ویژگی‌های اضافی مانند کلاس‌ها و سمینارهای آنلاین ارائه می‌دهد و همچنین اطلاعاتی راجع به افرادی که نمایه شما را جستوجو و مشاهده می‌کنند در اختیارتان می‌گذارد.

کاربران LinkedIn پروفایل‌های حرفه‌‌ای و خلاصه ایجاد می‌کنند که به سایر اعضای سایت اجازه می‌دهد اطلاعات بیشتری درمورد کسبوکار، زمینه‌های تخصص خود و گروه‌ها یا سازمان‌هایی که عضو آن هستند، کسب کنند. هنگامیکه کاربران نمایه خود را ایجاد می‌کنند، می‌توانند کاربران دیگری نیز به شبکه خود اضافه کنند.

ویژگی‌ها و مزایای لینکداین نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی

اگرچه لینکداین مانند فیسبوک، اینستاگرام و توییتر یک شبکه اجتماعی است اما برخلاف بیشتر شبکه‌های اجتماعی، LinkedIn یک سایت شبکه‌‌ای حرفه‌‌ای است که برای کمک به افراد در ایجاد ارتباطات تجاری، به اشتراک گذاشتن تجربیات و رزومه‌های خود و یافتن شغل موردنظرشان طراحی شده است.

به طورکلی لینکداین در زمینه دیجیتال مارکتینگ نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی موثرتر است. برخی از ویژگی‌های لینکداین عبارتند از:

 • لینکداین اصولاً یک شبکه رسانه اجتماعی حرفه‌‌ای است تا یک بستر سرگرم کننده
 • متخصصان و مبتدیان از این بستر برای رشد شغلی استفاده می‌کنند.
 • لینکداین یک ابزار قدرتمند است که به استخدامکنندگان کمک می‌کند نامزدهای مناسبی برای استخدام پیدا کنند.

اهمیت فعالیت در لینکداین

لینکداین بزرگ‌ترین وبسایت شبکه تجارت محور است که به طور خاص به سمت حرفه‌‌ای بودن متمایل شده است و بیش از ۵۰۰ میلیون عضو در بیش از ۲۰۰ کشور جهان دارد. چنانچه یک نمایه لینکداین به صورت حرفه‌‌ای نوشته شده باشد به شما امکان می‌دهد یک برند حرفه‌‌ای آنلاین ایجاد کنید که می‌تواند درها را به روی فرصت‌ها و شبکه‌هایی باز کند که شاید بدون کمک رسانه‌های اجتماعی هرگز از آن‌ها آگاه نخواهید شد.

همچنین لینکداین به شما امکان می‌دهد مشخصات، تخصص، توصیه‌ها و ارتباطات خود را به نمایش بگذارید. بنابراین، هنگامی که استخدامکنندگان و کارفرمایان از لینکداین برای جستجوی نامزدها استفاده می‌کنند، پروفایل شما نشاندهنده اعتبار و تخصص شما خواهد بود و ویژگی‌های شما را برجسته‌تر می‌کند. با این وجود همچنان بسیاری از افراد اهمیت لینکداین را در یافتن شغل و بسیاری از کارفرمایان در پیدا کردن افراد مناسب دستکم می‌گیرند و تمایلی به پذیرش شبکه‌های اجتماعی ندارند.

به طورکلی می‌توان گفت، اهمیت فعالیت در لینکداین هم برای افراد و هم برای کسبوکارها تقریباً بی‌پایان است. شما می‌توانید با استفاده از این پلتفرم در انجمن‌ها شرکت کنید، به گروه‌ها بپیوندید و با افراد همفکری شبیه خودتان ملاقات کنید.

کاربرد لینکداین برای افراد

 • قرار گرفتن در معرض دید مدیران و استخدامکنندگان و این بدان معنی است که وقتی نام شما در یک موتور جستجو مانند google قرار می‌گیرد، شما یک مارک شخصی آنلاین دارید و در نتایج جستوجو ظاهر می‌شوید.
 • ایجاد اعتبار و امکان به نمایش گذاشتن دانش، اعتبار و تخصص در معرض دید کارفرمایان و استخدام کنندگان
 • امکان انجام تحقیقات و کسب اطلاعات در مورد شرکت‌ها، مصاحبه کنندگان، استخدام کنندگان و مدیران استخدام
 • امکان درخواست مستقیم برای موقعیت‌های شغلی موردنظر و ذخیره جستجوهای شغلی
 • امکان ایجاد اعتبار از طریق تاییدیه‌ها و توصیفاتی که لینکداین اجازه می‌دهد مخاطبین شما در نمایهتان بگذارند. این موضوع در برقراری ارتباط نیز بسیار موثر است.
 • امکان شرکت در مذاکرات و بحث‌های گروه‌های لینکداین که این موضوع برای نمایش دانش در مورد موضوعات مرتبط با صنعت، مطرح کردن سوال و شروع گفتگو با افراد اصلی در سازمان‌ها، روشی عالی محسوب می‌شود.

کاربرد لینکداین برای کسب وکارها

 • کسبوکارها برای همراهی با بازار رقابتی به حضور آنلاین مستحکم نیاز دارند. لینکداین یک پلتفرم بسیار قدرتمند است که به کسبوکارها در این امر مهم کمک می‌کند.
 • داشتن یک صفحه لینکداین، روشی عالی برای جلب توجه افراد به کسبوکارها است. این صفحه هنگام جستجوی افراد در گوگل و همچنین جستجوهای LinkedIn نمایش داده می‌شود.
 • لینکداین مکانی عالی برای به نمایش گذاشتن محصولات و خدمات تجاری و جلب اعتماد در میان مشتریان است.
 • روش دیگر برای جلب اعتماد کلاینت‌ها و مشتریان بالقوه در لینکداین، نمایش دستاوردهاست. این موضوع به کسبوکارها کمک می‌کند تا یک نمای کلی از آنچه ارائه می‌دهند، باشند.
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *