وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

Cms چیست؟

CMS (سیستم مدیریت محتوا)، یک بخش از نرم‌افزاری است که به کاربران اجازه می‌دهد وب‌سایت را بدون نیاز به کدگذاری ایجاد و مدیریت کنند. با استفاده از CMS می‌توانید محتوا را در یک رابط کاربر‌پسند ایجاد، مدیریت، اصلاح و منتشر کنید.

شما می‌توانید به جای کدگذاری، با بارگیری یا خرید الگوها و برنامه‌های افزودنی، طراحی و عملکرد سایت خود را شخصی‌سازی کنید. همچنین می‌توانید چندین بر داشته باشید که در بک‌‌اند یک ابزار به طور همزمان کار می‌کنند. توجه به این نکته مهم است که CMS کارهایی بیش از کمک به مدیریت متن و تصاویر صفحات وب را انجام می‌دهد. CMS در حوزه‌هایی مانند: کمک به طراحی ظاهر وب‌سایت‌ها، بررسی جلسات کاربران، مدیریت جستجوها، جمع‌آوری نظرات بازدیدکنندگان، گردهمایی‌های هاست و موارد زیاد دیگری، پیشرفت کرده است.

انواع CMSهای موجود در بازار

در این بخش انواع CMS‌های محبوب و متداول را ذکر خواهیم کرد:

  • WordPress
  • Wix
  • Squarespace
  • Joomla
  • Shopify
  • Progress Sitefinity
  • GoDaddy Website Builder
  • Weebly
  • Drupal
  • Blogger

وردپرس چیست؟

چنانچه بخواهید بدانید wordpress چیست؟ باید بگوئیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. شما بدون نیاز به دانش کدگذاری می‌توانید از این پلتفرم برای ساخت و اداره یک وب‌سایت استفاده کنید. این نرم‌افزار شما را قادر می‌سازد تقریباً تمام جنبه‌های سایت خود را سفارشی کنید.

اولین چیزی که باید در مورد وردپرس بدانید این است که، وردپرس یک نرم‌افزار منبع‌باز است. اگر با این اصطلاح آشنایی ندارید، این بدان معناست که پلتفرم وردپرس تحت حق چاپ یا برند تجاری محدود نشده است و بارگیری و اصلاح آن برای هر شخصی آزاد است.

وردپرس بستری عالی برای ایجاد انواع وب‌سایت‌ها بدون هیچ‌گونه هزینه‌‌ای است و نرم‌افزار اصلی به صورت رایگان در دسترس است و توسط هزاران توسعه‌دهنده در سراسر جهان با ویژگی‌های جدید نگهداری و توسعه می‌یابد.

اهمیت استفاده از وردپرس

احتمالاً هیچ بنگاه اقتصادی وجود ندارد که تصوری در مورد وردپرس نداشته باشد. همانطور که عنوان کردیم، وردپرس ابزاری عالی است که به بسیاری از سازمان‌ها امکان می‌دهد وب‌سایت خود را بدون هیچ تلاشی طراحی کنند. با پیشرفت فناوری اهمیت وردپرس برای وب‌سایت‌های تجاری افزایش یافته و این نرم‌افزار برای بسیاری از نهادهای تجاری به معتبرترین و مورد اعتمادترین نرم‌افزار تبدیل شده است. وردپرس یک رابط کاربری «آسان برای استفاده» و «قابل‌فهم» است که باعث شده روند توسعه وب‌سایت در بسیاری از شرکت‌ها بسیار گسترده شود.

درواقع، یک وب‌سایت همیشه به عنوان آینه‌‌ای برای به نمایش گذاشتن مشاغل عمل می‌کند و این موضوع به پیشرفت کار کمک خواهد کرد. بنابراین همیشه توصیه می‌شود یک بستر ایمن برای ایجاد وب‌سایت‌های‌تان انتخاب کنید و باید بگوییم وردپرس یکی از گزینه‌هایی است که هرگز مصرف‌کنندگان خود را ناامید نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود وردپرس نسبت به سایر سیستم‌های مدیریت محتوا منحصر‌به‌فرد باشد.

مزایای وردپرس

منعطف و سازگار با تغییر نیازها: وردپرس به لطف داشتن قالب‌های متنوع و دسترسی آسان به پرونده‌های منبع خود، به طور مداوم با نیازهای متغیر یک شرکت سازگار است. از وردپرس جهت راه‌اندازی سایت‌های پیچیده برای شرکت‌های بزرگ بین‌المللی، مدیریت مشاغل کوچک و ایجاد وبلاگ‌های شخصی استفاده می‌شود.

کاربر‌پسند: یک سایت وردپرسی حتی بدون داشتن تخصص فنی در عرض چند دقیقه قابل نصب و راه‌اندازی است. تمام نیازهای کاربر شامل یک نام دامنه و یک حساب میزبانی وب است. WordPress را می‌توان از طریق ارائه‌دهنده میزبانی وردپرس به صورت رایگان نصب و یا مستقیماً از WordPress. org بارگذاری کرد.

گسترش عملکرد به کمک افزونه‌ها: بسیاری از کاربران عملکردهای تخصصی‌تری را در رابطه با نیازهای خاص یک سایت می‌خواهند. فهرست افزونه‌های وردپرس شامل صدها افزونه است که به کاربران اجازه می‌دهد ویژگی‌هایی مانند سبد خرید، گالری‌ها، فرم‌های تماس و موارد دیگر را به هر سایت سازگار وردپرسی اضافه کنند.

افزایش رتبه‌بندی: سایت‌های وردپرس تمایل دارند برای کلمات کلیدی خود رتبه بالایی داشته باشند. به همین دلیل دائماً در حال به‌روزرسانی هستند و انواع ابزارها و افزونه‌ها را برای سئوی محتوا در خود جای داده‌اند.

ارائه پشتیبانی توسط انجمن وردپرس: از آنجا که وردپرس رایگان و منبع‌باز است، توسط جوامع دوستدار وردپرس در سراسر جهان پشتیبانی می‌شود. این انجمن وظیفه ایجاد تغییر در پرونده‌های منبع و به‌روز نگه داشتن و تامین امنیت وردپرس را دارد. علاوه‌براین، انجمن وردپرس در زمینه برقراری ارتباطات گسترده با کاربران، میزبانی اردوگاه‌های وردپرس در سراسر جهان و حمایت از رشد گروه‌های محلی وردپرس نیز فعالیت دارد.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *