برندینگ چیست؟

برندینگ چیست؟

برندینگ چیست؟ | برند سازی = ارکان اولیه بازاریابی

برندینگ، یکی از اصول بازاریابی است که در آن یک شرکت می تواند نام، نماد یا طرحی را ایجاد کند که متعلق به خودش باشد. این موضوع به شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات و خدمات کمک می کند. برندسازی از این جهت مهم است که نه تنها باعث ایجاد تأثیرات به یاد ماندنی در مصرف کنندگان می شود، بلکه به مشتریان و کلاینت های تان این امکان را می دهد تا بفهمند چه انتظاری از برند شما دارند. درواقع برندینگ راهی برای شناسایی برندها از سایر رقبا است و در ادامه مشخص می شود چه مواردی شما را تبدیل به بهترین انتخاب می کند.

روش های بسیاری وجود دارد که می توان برای توسعه برند آن ها را مورد استفاده قرار داد. روش هایی مانند: تبلیغات، خدمات به مشتریان، کالاهای تبلیغاتی، کسب اعتبار و لوگو که همه این عناصر با هم یکپارچه و متحد می شوند تا یک پروفایل حرفه  ای منحصر به فرد و جالب توجه ایجاد کنند.

هدف برندینگ چیست؟

یک برند در واقع وعده  ای است که یک شرکت به مصرف کنندگان خود می دهد. هدف از برندسازی در دیجیتال مارکتینگ، ایجاد اعتماد و ایجاد وفاداری در مصرف کنندگان است. برندینگ نه تنها راهی برای یادآوری شما به خریداران محسوب می شود، بلکه برای کسب و کار شما هویت ایجاد می کند و باعث متمایز شدن شما از رقبا می شود.

درواقع هدف از برندینگ، آگاهی از برند براساس یک هویت و داستان واقعی است. به طوری که فروش، بازاریابی، تولید، پشتیبانی، عملیات و فرهنگ سازمانی برندها از دید افراد و مخاطبانی که با آن روبرو می شوند، به گونه  ای جذاب و منطقی تر به نظر برسد. برندینگ داستان افرادی است که در یک مسیر حرکت می کنند و از مخاطبان دعوت می کنند تا در این مسیر آن ها را همراهی کنند.

اهمیت برندینگ چیست؟

برندینگ به دلیل تأثیرگذاری کلی بر شرکت شما، موضوعی کاملاً بااهمیت است. برندسازی می تواند شناخت افراد را از نام تجاری شما تغییر دهد. علاوه براین، می تواند باعث ایجاد تجارت جدید و افزایش آگاهی از برند شود.

شناخته شدن برند

مهمترین دلیل اهمیت برندینگ برای یک تجارت این است که یک برند در میان مردم و توسط مصرف کنندگان شناسایی خواهد شد. لوگو مهم ترین عنصر برندینگ است، زیرا در اصل جلوه  ای از ظاهر و صورت شرکت محسوب می شود.

به این ترتیب، طراحی لوگو باید حرفه  ای و تاثیرگذار باشد، به راحتی در ذهن افراد به یاد ماندنی شود و در نگاه اول شخص را تحت تأثیر قرار دهد. محصولات تبلیغاتی چاپی روشی موثر برای دستیابی به این موضوع است.

برندینگ ارزش تجاری را افزایش می دهد

زمانیکه برای ایجاد کسب و کارتان در تلاش هستید، برندینگ یک مبحث بسیار مهم محسوب می شود. علاوه براین، برندسازی می تواند به کسانی که مدتهاست برند خود را راه اندازی کرده  اند نیز کمک کند و با دادن قدرت نفوذ بیشتر به برند، ارزش تجارت را افزایش دهد. این امر برند شما را در بازار به یک فرصت سرمایه گذاری جذاب تر تبدیل خواهد کرد.

برندینگ باعث ایجاد مشتریان جدید می شود

به طور کلی یک برندینگ قوی به معنای وجود نقطه نظرات مثبت درمورد شرکت در بین مصرف کنندگان است. به این ترتیب مشتریان به دلیل آشنایی با برند شما و اعتماد داشتن به آن، به احتمال زیاد با شما تجارت و تعامل خواهند کرد. پس از اینکه یک برند ایجاد و تثبیت شود، تبلیغات دهان به دهان تبدیل به بهترین و موثرترین روش تبلیغاتی برای شرکت خواهد بود. بنابراین، توجه افراد زیادی به برند شما جلب می شود و این موضوع تعداد مشتریان جدیدتان را افزایش خواهد داد.

غرور و رضایتمندی کارکنان را بهبود می بخشد

کار برای برندی که در بین مردم معتبر و قابل توجه است، باعث لذت و رضایت خاطر بیشتر کارمندان آن شرکت می شود. داشتن یک شغل برند شده، اغلب به کارکنان کمک می کند احساس رضایت و تعلق خاطر بیشتر به شرکت داشته باشند.

برندینگ باعث ایجاد اعتماد در بازار می شود

داشتن یک ظاهر حرفه  ای و برندینگ استراتژیک می تواند در ایجاد اعتماد میان مصرف کنندگان، مشتریان بالقوه و کلاینت ها کمک کند. افراد به احتمال زیاد با برندی که تصویری واضح و حرفه  ای دارد تجارت می کنند.

چنانچه به درستی برندینگ شده باشید، مخاطبان احساس می کنند در صنعت خود یک متخصص هستید. این موضوع باعث می شود مردم تصور کنند برندتان و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید قابل اعتماد هستند

مراحل برند سازی

در این بخش جهت کمک به شما برای یک برندسازی موثر و کارآمد، مراحل برندینگ را به صورت تیتروار ذکر کرده ایم:

  • هدف برندتان را شناسایی و مشخص کنید
  • در مورد رقبای تان تحقیق کنید
  • مخاطبان هدف تان را تعیین کنید
  • ماموریت برندتان را تعیین کنید
  • ویژگی ها و مزایای اصلی برند خود را مشخص کنید
  • صدای برندتان را بسازید
  • داستان تجاری برندتان را بسازید
  • یک لوگو و عنوان تجاری ایجاد کنید
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *