ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ|دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تعریف دیجیتال مارکتینگ

به هر روش بازاریابی که وابسته به رسانه‌های آنلاین و اینترنت است و از طریق دستگاه‌هایی مانند تلفن‌های همراه و رایانه‌های خانگی محقق می‌شود، دیجیتال مارکتینگ می‌گویند. روش‌های معمول دیجیتال مارکتینگ پیرامون انتشار پیام برندها از طریق موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌ها، ایمیل و وبسایت‌ها است.

به طورکلی، بازاریابی مدرن برای تجزیه و تحلیل عملکرد جامع یک کمپین بازاریابی و کمک به هدایت راهبردهای آینده و تصمیمگیری، متکی به فناوری است. بهترین راه برای تعریف یک پلتفرم دیجیتال مارکتینگ، تجزیه آن به دو قسمت دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای بازاریابی دیجیتال است. بنابراین بیایید به انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نگاهی بیندازیم:

آنالیز و تحلیل داده

جمعآوری مناسب داده‌ها و تکنیک‌های تجزیه و تحلیل داده‌های دیجیتال مارکتینگ می‌تواند دیدگاه‌های ارزشمندی در مورد تجارت شما ارائه دهد. تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌تواند به شما نشان دهد که هزینه‌های تبلیغاتتان در کجا صرف می‌شود، مشتریان شما جذب چه چیزهایی می‌شوند و تلاش‌های بازاریابی شما چه زمانی و چگونه تبدیل به فروش خواهند شد. درواقع داشتن یک استراتژی تجزیه و تحلیل داده‌‌ای مناسب در روند دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به کسبوکار شما برتری رقابتی بدهد. ابزارهایی مانند Google Analytics، KissMetrics، Oribi، Google Search Console، Mozo Pro و SEMrush از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو برای درک و بررسی بسیاری از عناصر دیجیتال مارکتینگ مانند: کشف فرصت‌ها، آشنایی با کلمات کلیدی جدید، بررسی بکلینک‌های پروفایل و ایجاد لینک برای افزایش اقتدار، امری حیاتی است. برخی ابزارهای سئو مانند Moz، Ahrefs، SEMRush و Keywords Everywhere می‌توانند در موفقیت بازاریابی دیحیتال به شما کمک کنند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ همچنان به عنوان یکی از موثرترین کانال‌های بازاریابی دیجیتال به حساب می‌آید. بازاریابی از طریق ایمیل واسطه‌‌ای برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقهمند به برند شماست. شما می‌توانید برای تحقق این روش بازریابی از ابزارهایی مانندHubspot ، MailChimpو Marketo استفاده کنید.

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی بازاریاب‌ها را قادر می‌سازد تا از طریق تبلیغات پرداخت بهازای هر کلیک (PPC)، در بسیاری از پلتفرم‌های دیجیتال به کاربران اینترنت دسترسی پیدا کنند. بازاریابان می‌توانند کمپین‌های PPC را در Google، Bing، LinkedIn، Twitter، Pinterest یا Facebook تنظیم کرده و تبلیغاتشان را در معرض دید افرادی که اصطلاحات مربوط به محصولات یا خدمات آن‌ها را جستجو می‌کنند به نمایش بگذارند.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

هدف اصلی بازاریابی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است. هرچه بیشتر به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بپردازید، می‌توانید از آن برای دریافت لید یا حتی به عنوان یک کانال جهت فروش مستقیم استفاده کنید. جهت کمک و سادهسازی روند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی مانندNanigans ، Canva، Bufferو Hootsuite در دسترس هستند.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن

تمام موارد مربوط به حوزه شبکه‌های اجتماعی امری مهم در بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شوند. درواقع شما باید به تمام جنبه‌ها، از ایجاد و انتشار محتوا گرفته تا تجزیه و تحلیل و گزارشدهی بپردازید. خوشبختانه، ابزارهای عالی مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای کمک در دسترس هستند که از میان آن‌ها می‌توان بهBuffer ، Sprout Social، Social Pilot، CoScheduleو Hootsuite اشاره کرد.

ارسال پوش نوتیفیکیشن

بازاریابی پوشنوتیفیکیشن یک استراتژی تبلیغاتی است که به موجب آن بازاریابان از طریق اعلان‌های مرورگر در مجموعه‌‌ای از دستگاه‌ها، مخاطبان هدف خود را در مورد خدمات و محصولات آگاه می‌کنند. ارسال پوشنوتیفیکیشن یکی از قالب‌های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ است که برای اطلاعرسانی درمورد خدمات، محصولات و پیشنهادات CPA به کار می‌رود. ابزارهایی مانند Proof Aweberو MailChimp می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

انتشار رپورتاژ آگهی

انتشار رپورتاژ آگهی یکی از موثرترین شکل‌های دیجیتال مارکتینگ است. رپوتاژ آگهی‌ها اگرچه به طور واضح به عنوان تبلیغات درنظر گرفته می‌شوند، اما به گونه‌‌ای تولید می‌شوند که مانند مقاله‌های بی‌طرف به نظر برسند. به عبارت دیگر، آن‌ها به عنوان مقاله‌هایی از طرف شخص سوم به شکلی بی‌طرفانه در مورد محصول، خدمات یا هدف شما صحبت می‌کنند.

چت آنلاین

چت آنلاین یکی از سریع‌ترین روش‌های خدمات به مشتری است. درواقع چت زنده نمونه بارزی از یک روش بازاریابی زمینه‌‌ای است. در این روش مشتریان بالقوه شما این فرصت را دارند زمانیکه داخل وب سایت شما هستند و به خرید محصول یا خدمات شما فکر می‌کنند، دقیقاً همان زمان با شما به طور زنده و آنلاین به گفتگو بپردازند. درواقع چت زنده می‌تواند منجر به افزایش لید و فروش شود. به این منظور ابزارهایی مانند HubSpot Live Chat، Podium Webchat، Olark، Pure Chatو Freshchat در دسترس هستند.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *